Prečo 7 Statočných?

Autor: Regan Belovič | 5.11.2013 o 20:34 | (upravené 5.11.2013 o 20:54) Karma článku: 7,26 | Prečítané:  1006x

Fanúšikom westernov som prestal byť niekedy v mojom 10. roku života. Jednoducho som z toho vyrástol. V mojom prípade existuje výnimka, kedy som ochotný sedieť pred telkou aj pri westerne. Je to snímka Sedem statočných, do ktorej sa režisérovi podarilo naládovať niekoľko skvelých charakterových postáv naraz, postáv skutočných rytierov ochotných postaviť sa zlu.

Pretože: „Zlu sa neustupuje.Proti zlu sa bojuje a zlo sa poráža!"
T.G.Masaryk.


Film Sedem statočných-slávna legenda o siedmych odvážnych, ktorí sa postavili na stranu bezbranných.Ťažko by sa asi hľadal niekto, kto by nepoznal legendárny americký western o hŕstke statočných, ktorí sa v počte chabých siedmych postavia presile banditov, aby ochránili bezbrannú dedinu na odľahlom vidieku proti rabovaniu.

V malej mexickej osade Ixcatlan dochádza farmárom trpezlivosť. Každoročne, ako na hodinky presne, prichádzajú o svoju ťažko nadobudnutú úrodu a takmer všetky zásoby. Za všetkým stojí neznesiteľný podliak a bandita Calvera. Tentoraz to však prekročilo všetky medze.

Calvera si nielenže privlastnil väčšinu zásob, ale aj zabil. Zabil jedného z nich, a to si už sedliaci nenechajú ľúbiť....

Vráťme sa do reality. Skutočne nevidíme tú analógiu? „Odvážni na strane bazbranných---dochádza trpezlivosť---neznesitelný podliak rabuje---tentoraz to prekročilo všetky medze."Ano rabovanie a drzosť našich politikov prekročila všetky medze. Tak aj ja som sa rád pridal k hŕstke odvážnych a čestných mužov a žien.A je mi cťou, že ma poctili svojou dôverou.

A tak tu stojíme hŕstka proti presile podliakov.Proti podliakom, ktorí obrali svoj ľud o takmer všetky zásoby. Cowboji, novodobí rytieri boli našou inšpiráciou aj vzorom rytierstva.Prečo? Pretože klobúk sa nosí ľahšie ako brnenie.

A Sitniansky rytieri stále spia!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Po zrátaní 70 percent hlasov z volebných urien je nereálne, aby Hofer nepriaznivý stav zvrátil.

PLUS

Architekt: Niektoré sedačky sú zámerne nepohodlné

Aké chyby robíme pri zariaďovaní obývačky?

SVET

Muž zastrelil vo Fínsku starostku mesta a dve novinárky

Každú zasiahol ranami z pušky do hlavy a trupu.


Už ste čítali?